Ігри для розвитку дрібної моторики рук у дітей.

Майже всі матусі знають яку користь дитині несе розвиток дрібної моторики рук.
Дрібна моторика тісно пов'язана з розвитком нервової системи, мислення, мовлення, зору. Вона починає виявлятися вже з народження, дитина розглядає свої ручки, потім вже і намагається контролювати їх руху і керувати ними. Перше що вчиться робити дитина — це тримати іграшки, брати ложку з їжею і доносити її до рота, потім і олівець вчиться тримати і малювати їм..
Початок розвитку полягає в тому, що вже з другого тижня життя малюка ми будемо робити йому масаж кистей, пальців, потім підуть і пальчикові ігри.
Цю тему я хочу присвятити дитячим іграм, які розвивають пальчики наших малюків.

1. Збери пташенят.
Нам знадобиться:
великий контейнер з крупами, горохом;
інструмент(як на фото)-для малюка дуже корисно користуватися такими речами, добре розвивається координація рухів і ножиці навички, які незабаром знадобляться дитині. Але якщо такого немає, то можна використовувати просту ложку, щипці для м'яса або білизняні прищіпки. Як варіант — закопати глибше в крупу наші іграшки і нехай малюк дістає їх руками;
пташенята(або будь-які інші іграшки, які можна буде розсортувати за якимись загальними властивостями, ми сортуємо по кольорам);
кілька невеликих контейнерів(їх кількість варіюється залежно від того, скільки у вас різних кольорів(або інших властивостей ваших предметів), ми будемо збирати туди наших пташенят). розвиток дрібної моторики рук у дітей (8)

Якщо всі ваші іграшкові тварини різні — поговоріть з дитиною про те, які звуки видає кожен з них. Або запропонуйте йому знайти тварина, яке говорить «Муу» і т. д.розвиток дрібної моторики рук у дітей (2) розвиток дрібної моторики рук у дітей (9)

2. Сортуємо за кольорами.
Нам знадобиться:
Пробкова дошка
Різнокольорові кнопки
Різнокольорові гумки.
Нехай малюк шукає однакові кольори кнопок і гумок. Якщо гумки добре тягнуться, то можна попросити дитину розтягувати їх на дві або декілька кнопок одного і того ж кольору. розвиток дрібної моторики рук у дітей (7) розвиток дрібної моторики рук у дітей (3)

подивіться ще одне цікаве заняття для дітей на вивчення кольорівдоміно своїми руками.

3. Нанизування намистин.

Нам знадобиться:
лоток(щоб матеріал був розкиданий надалі по всій кімнаті),
пухнаста дріт,
намистини.
Покажіть малюкові що потрібно робити, і він буде довго зайнятий цим захоплюючим заняттям. Краще наглядати за дитиною, поки він грає, особливо якщо він ще зовсім малий і може проковтнути намистини.розвиток дрібної моторики рук у дітей (10)

Ще чудовий варіант гри з дротом:
Нам знадобиться:
пінопласт
дерев'яні намистини(великі), але можна грати і з трубчастими макаронами.розвиток дрібної моторики рук у дітей (13) розвиток дрібної моторики рук у дітей (12) розвиток дрібної моторики рук у дітей (14)

4. Ігри з коктейльними трубочками.
Беремо дві трубочки і закручуємо їх, виходять симпатичні штучки)розвиток дрібної моторики рук у дітей (11) розвиток дрібної моторики рук у дітей (5)

5. Малюємо кольоровим рисом:
Нам знадобиться:
Рис, який ми розфарбуємо харчовим барвником.
Папір, клей.

Намалюємо силуети тварин(букви або цифри) клеєм на папері, а дитина нехай викладає рис на клей, і у вас виходити цікаві картини.розвиток дрібної моторики рук у дітей (6) розвиток дрібної моторики рук у дітей (4)
Дуже красиву яскраву веселку можна викласти з кольорового рису:розвиток дрібної моторики рук у дітей (1)Ігри для розвитку дрібної моторики рук у дітей спеціально для вас.

Теж цікаво:

Монстри для дітей своїми руками.
Вироби з паперу. Аплікації для дітей від трьох років.
Ігри з коробок для хлопчиків.
Тварини з пластикових пляшок своїми руками.
Як зробити гру своїми руками. Боулінг для дітей.
Осінні вироби в дитячий садок
Дитячі осінні вироби з паперу.
Дитячі вироби з пластиліну
Домашні навчання - природознавство. Планета, веселка з пластиліну.
Вироби на рік мавпи. Символ 2016 року своїми руками.
Чим зайняти дитину. Дитячі ігри та поробки, коли батьки зайняті.
Осінні розмальовки для дітей роздрукувати.