Восени можна так весело проводити час, незважаючи на хмарну і похмуру погоду. Хочу запропонувати вам кілька ігор і занять з дітьми на вулиці восени.
1. Просту прогулянку по парку або по місту можна перетворити на пошуки скарбів!
Якщо ви добре знаєте свій район і пам'ятайте де яке дерево росте, то можна скласти просту карту — план маршруту, за яким ви будете йти і збирати листя і плоди зазначених дерев (листя, жолуді, каштани, яблука, шишки тощо). Якщо ж ви міста зовсім не знаєте, можна обійтися і без докладної карти, але для того, щоб дитині було простіше орієнтуватися в тому, що йому треба знайти, на аркуші паперу обов'язково намалюйте схематично (або навпаки, наочно, яскраво — залежно від віку дитини) потрібні «скарби». Тепер ходіть, гуляйте і збирайте (може в заздалегідь підготовлений скриня для скарбів — коробочку або відерце) всі природні матеріали, вивчаючи при цьому різні дерева.
2. Для дітей старшого віку, які вже вміють читати і писати є інший цікавий варіант — вести цей журнал натураліста. Можна туди записувати різні спостереження — зміни погоди та інше.
3. Коли ще не зовсім холодно, але на вулиці вже багато калюж, можна запускати кораблики в калюжі, дітки це дуже люблять. Можете робити кораблики з листя і гілочок: Подивіться також як робити прості кораблики з підручних матеріалів: 4. Візьміть з собою на прогулянку (або на дачу) ватман і клей, збирайте листочки і приклеюйте їх.
Осінь в дитячому саду.
Чи можна не приклеюючи, розпорошити балончик з фарбою на ватман з листям, потім прибрати листя і подивитися, що вийшло.
Якщо у вас є прозора папір, приклеївши на неї листя, у вас вийде чудова скатертину, підставка для посуду або просто яскрава осіння картина.
Інші осінні вироби.
5. Пограємо в сищиків. Збирати шишки, жолуді, покажіть їх дитині, потім
заховайте їх у вашому дворі і пограйте з дитиною в «гаряче — холодно».6. Розвиває координацію рухів, спритність рук і влучність: ставимо баночку і кидаємо в неї шишки або жолуді.7. Можна ще пограти в гольф. З коробки зробіть «лунки» і палицею заганяйте туди кульки (або каштани, шишки).
Тепер ми знаємо, що робити восени з дітьми і в які ігри можна пограти))