Чим зайнятися вдома з дитиною. Цікаві досліди для дітей.

Діти дуже люблять вчитися чомусь новому, експериментувати і проводити досліди з новими речами. Безсумнівно, такі заняття дуже корисні для дитячого розвитку в будь-якому віці!
Хочу запропонувати вам кілька цікавих і веселих експериментів, які ви можете провести вдома з дітьми.
1.Стрибаючий яйце.
Нам знадобиться: оцет, яйце, чашка, ложка. Покладіть яйце в оцет на 2-3 дні. Ви помітите, що шкаралупа повністю розчиниться. Яйце стало пружним, схожим на гумове, можете спробувати кинути його з невеликої висоти і воно не розіб'ється))

2.Чарівні чорнило.
Нам знадобиться: лимон, вода, зубочистка, тарілка, білий папір, лампа. Змішаємо лимонний сік з водою, потім маку туди зубочистку і пишемо послання на папері. Спочатку буде нічого не видно. Нам потрібно нагріти під лампою (або в мікрохвильовій печі) аркуш паперу і ми побачимо чарівні чорнило темніють і їх стає видно.

3.Їстівні молекули.досліди детям2Нам знадобиться: зубочистки, ягоди(будь-які, на ваш смак). З'єднуємо зубочистки і ягоди, щоб вийшли молекули, потім насолоджуємося з дитиною хімічної смакотою))

4.Лавовая лампа.
Нам знадобиться:пляшка, вода, масло, таблетка алка-зельцер(або інша шипучка), харчовий барвник. Заповніть 3/4 пляшки маслом, решта водою(воду попередньо розфарбувати барвником). Щільно закриємо пляшку і почекаємо поки утвориться 2 окремих шару(вода і масло). Поломайте таблетку на маленькі шматочки і киньте їх в пляшку. Спостерігайте за результатом.

5.Робимо свічки.досліди дітямНам знадобиться: свічка з воску, воскові крейди, товста нитка, каструля, стакан, плита. Нам потрібно розплавити крейда і свічку в каструлі на невеликому вогні. Перемішати, щоб вийшов гарний візерунок. Вставляємо в стаканчик нитку і заливаємо віск. Якщо стакан паперовий, то можна зробити отвір на дні і закріпити таким чином нитку(знизу скотчем або клейкою стрічкою). Якщо стакан скляний, то щоб закріпити нитку, потрібно прив'язати її до паличці, яку ми покладемо зверху склянки, щоб нитка трималася рівно, поки ми заливаємо в склянку наш віск(або зробити як показано на фото). Чекаємо поки віск затвердіє і свічка готова!

6. Кольорове молоко.
Нам знадобиться: молоко жирне, засіб для миття посуду, харчові барвники(кілька кольорів), тарілка. Наллємо молоко в тарілку, потім капаємо в молоко барвник(краплі повинні бути поруч один з одним). Додаємо засіб для посуду і дивимося як фарби починають рухатися. Для дитини це буде дуже захоплюючим видовищем!

7.Хиткі піски.
Нам знадобиться: кукурудзяний крохмаль і вода. Змішуємо інгредієнти до консистенції меду. Віддаємо дитині і нехай він пробуємо засунути туди руки, рухати ними по колу спочатку швидко, потім повільно, нехай він відчує різницю — як реагує ця маса на швидкість руху руками.

Подивіться ще чим зайнятися з дитиною вдома і наші цікаві досліди: осінній експеримент для дітей, досвід для дітей від трьох років, як зробити экочеловечка.

 

Теж цікаво:

Як просто зробити будиночок з коробки своїми руками
Орігамі. Схеми.
Як зробити своїми руками віяло.
Досліди для дітей від трьох років. Пливе або тоне?
Ігри та вироби з кришок від пластикових пляшок.
Дитячі вироби з пластиліну
Вироби для дітей
Динозавр своїми руками. Вироби для дітей 5 – 6 років.
Ідеї вироби на 1 вересня. Подарунок вчителю своїми руками.
Вироби з паперу для дівчаток. Браслет своїми руками.
Пап'є маше своїми руками ідеї. Майстер клас для дітей.
Осінні розмальовки для дітей роздрукувати.