Чому листя змінюють колір восени. Досліди з дітьми в домашніх умовах

Безперечно, всі діти люблять чари, фокуси, та будь-які цікаві досліди та експерименти в домашніх умовах для дітей будуть здаватися чудом, та ще й розвиває!
Трохи теоретичної частини нашого досвіду для дітей:
Листочки на деревах мають зелений колір, оскільки у них є особливий пігмент під назвою хлорофіл. Під час росту листя, це пігмент присутня в їх клітинах в переважаючій кількості, тому він затьмарює всі інші можливі кольори. Так само в листі присутня каротиноїд, який має в основному помаранчевий і жовтий кольори. Антоциана, який відповідає за червоний колір в листочках, немає в листі до тієї пори, як в них не зменшиться рівень хлорофілу. В кінці літа, жилки листків, які переносять соки між листям, починають закриватися. У цей час у підставі кожного листочка формується особливий клітинний шар. Із зростанням цього шару, кількість мінералів, які надходять в листочки, сильно зменшується. Спочатку не дуже швидко, далі цей процес помітно прискорюється. По закінченню деякого часу вміст хлорофілу в листках зменшується. Так, восени, у листі ми бачимо й інші гарні кольори.

Досліди з дітьми в домашніх умовах.

Сьогодні ми проведемо захоплюючий домашній досвід для дітей, який покаже — який колір матимуть листя без хлорофілу.
Також пропоную подивитися інші експерименти для дітей в домашніх умовах.

Нам знадобиться:
листя
банку
спирт медичний
фільтр від кави машини
поліетиленовий пакет

Як робити:
Попросіть дитину порвати листя в банку:Чому листя змінюють колір. Досліди з дітьми в домашніх умовах . осінні ігри Залийте спиртом:Чому листя змінюють колір. Досліди з дітьми в домашніх умовах . осінні ігри Як пам'ятайте листя, щоб спирт став зеленим.Чому листя змінюють колір. Досліди з дітьми в домашніх умовах . осінні ігри Накрийте пакетом, поставте все в миску з гарячою водою: Чому листя змінюють колір. Досліди з дітьми в домашніх умовах . осінні ігриПочекаємо 1 годину, можна в цей час іноді розкривати банку, листя м'яти, щоб вони більше віддавали колір.
Вставляємо фільтр в банку, щоб він вбирав у себе спирт.Чому листя змінюють колір. Досліди з дітьми в домашніх умовах . осінні ігри Далі коли спирт вбереться, залишаємо фільтр сохнути близько години. І дивимося які кольори залишаються.Чому листя змінюють колір. Досліди з дітьми в домашніх умовах . осінні ігриСподіваюся це досвід буде корисний і цікавий для дітей!

Теж цікаво:

Як просто зробити будиночок з коробки своїми руками
Ігри з коробок для хлопчиків.
Вироби з дітьми 3 року. Паперові квіти своїми руками.
Як зробити настільну гру своїми руками для дітей від 3-х років.
Осінні вироби в дитячий садок
Дитячі аплікації з осіннього листя.
Вироби з дітьми в 4 роки
Вироби для дітей 3 років
Ваші поробки. Дитячі малюнки: картини крупою і пластиліном.
Осінні вироби для дітей.
Осінні вироби для дому. Гірлянда з фетру або паперу.
Як зробити гру своїми руками. Вироби для дівчаток.